Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

ШПІЦЕР ВАСИЛЬ, користувач 1ua
ВАСИЛЬ ШПІЦЕР
Тема: Московскоє врємя

Москва і 'московскоє врємя'

Ще в ранньому дитинствіМосква я зненавидів оте 'московскоє время'. Коли маленьким невиспаним хлопчиком ішов по холодній вранішній росі, виганяючи на пасовисько корову, чув як з гучномовця, що ревів на все село, лунало: 'Ґаваріт Масква! Масковскоє врємя сємь часов!'

Не дивно, що був невиспаний: адже часова різниця між Саранськом і Львовом становить аж 81 хвилину, тобто мене змушували прокидатися майже на півтора години раніше, аніж це закладено для нашого краю матінкою-природою. Якщо ж врахувати, що я ще й до того ортодоксальна 'сова', то вранішнє розбудження було для мене справжньою мукою.

Ви запитаєте, до чого тут Саранськ, якщо говоримо про 'московскоє время'? Справа в тому, що, строго кажучи, московського часу не існує. З шкільної лави відомо, що відлік географічної довготи починається від нульового (гринвіцького) меридіана, який проходить через http://uk.wikipedia....>Гринвіцьку обсерваторію в http://uk.wikipedia....>Англії. А години, які відбиває Біг Бен у Лондоні, визначаються як 'час по Гринвічу'.

Далі щоп'ятнадцять градусів на схід час зростає на одну годину. Наприклад, у Празі, яка розташована на 14°25? східної довготи, Відні – на 16°11? сх. д., Стокгольмі – на 17°57? сх. д.? / ?59.355347° пн. ш. 17.956847° сх. д., Осло, Варшаві, Римі годинники показують на одну годину більше. Щоб ніхто не ображався, цей часовий пояс назвали Центральний Європейський час.

Ще на годину більше показує годинник у Києві, який вмостився на 30°31? сх. д.? – отже, логічно називати час Київським.

Щодо наступного часового поясу, то для його назви ідеально підходить столиця древньої Мордовії Саранськ – 45°10? сх. д.?, тому слід було б назвати Саранський час. Можна було б назвати і Муромський час (42°01? сх.д.), і Астраханський час (48°сх. д.). і це було б більш справедливо, ніж 'московскоє время'. Адже Москва як центр московського улусу постала на 37°37?03.48? східної довготи – якраз посередині між Києвом і Саранськом, тому-то й не існує в природі московського часу.

Можна сказати, що Москва від Саранська відірвалася, а до Києва не прилипла.

Не треба дивуватися, бо москалі уміють, висловлюючись путінським лексиконом, тирити: вкрали назву Русі, сфальшували історію – зреклися свого угро-фінського роду-племені і записали себе слов'янами, 'потягнули' до Москви Київську Митрополію, от і час у єдинокровних братів-мордвинів тиранули.

Василь Гошовський

2 травня 2011


1


  Закрити  
  Закрити